Kantoni Narbonne-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Narbonne-Est
Canton de Narbonne-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Narbonne
Kryeqëndra Narbonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.437 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1124
Kantoni Narbonne-Est – harta_foto

Kantoni Narbonne-Est (frëngjisht: Canton de Narbonne-Est) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Narbonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18437 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Narbonne-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]