Kantoni Coursan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Coursan
Canton de Coursan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Narbonne
Kryeqëndra Coursan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,69 km2
Popullsia 20.238 banorë 1999
Dendësia 112 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1114
Kantoni Coursan – harta_foto

Kantoni Coursan (frëngjisht: Canton de Coursan) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coursan. Ka sipërfaqe 180.69km2 dhe popullsi 20238 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coursan aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]