Kantoni Saissac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saissac
Canton de Saissac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Saissac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 136,65 km2
Popullsia 3.100 banorë 1999
Dendësia 22,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1128
Kantoni Saissac – harta_foto

Kantoni Saissac (frëngjisht: Canton de Saissac) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saissac. Ka sipërfaqe 136.65km2 dhe popullsi 3100 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saissac aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]