Kantoni Montréal (Aude)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montréal (Aude)
Canton de Montréal
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Montréal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 134,26 km2
Popullsia 5.939 banorë 1999
Dendësia 44,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1122
Kantoni Montréal (Aude) – harta_foto

Kantoni Montréal (Aude) (frëngjisht: Canton de Montréal (Aude)) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montréal. Ka sipërfaqe 134.26km2 dhe popullsi 5939 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montréal (Aude) aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]