Kantoni Conques-sur-Orbiel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Conques-sur-Orbiel
Canton de Conques-sur-Orbiel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Conques-sur-Orbiel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 92,95 km2
Popullsia 9.046 banorë 1999
Dendësia 97,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1112
Kantoni Conques-sur-Orbiel – harta_foto

Kantoni Conques-sur-Orbiel (frëngjisht: Canton de Conques-sur-Orbiel) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conques-sur-Orbiel. Ka sipërfaqe 92.95km2 dhe popullsi 9046 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Conques-sur-Orbiel aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]