Kantoni Ginestas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Ginestas
Canton de Ginestas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Narbonne
Kryeqëndra Ginestas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 155,91 km2
Popullsia 11.982 banorë 1999
Dendësia 76,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1117
Kantoni Ginestas – harta_foto

Kantoni Ginestas (frëngjisht: Canton de Ginestas) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ginestas. Ka sipërfaqe 155.91km2 dhe popullsi 11982 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ginestas aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]