Kantoni Mas-Cabardès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mas-Cabardès
Canton de Mas-Cabardès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Mas-Cabardès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 156,02 km2
Popullsia 2.108 banorë 1999
Dendësia 13,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1121
Kantoni Mas-Cabardès – harta_foto

Kantoni Mas-Cabardès (frëngjisht: Canton de Mas-Cabardès) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mas-Cabardès. Ka sipërfaqe 156.02km2 dhe popullsi 2108 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mas-Cabardès aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]