Kantoni Lézignan-Corbières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lézignan-Corbières
Canton de Lézignan-Corbières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Narbonne
Kryeqëndra Lézignan-Corbières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 262,1 km2
Popullsia 17.924 banorë 1999
Dendësia 68,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1119
Kantoni Lézignan-Corbières – harta_foto

Kantoni Lézignan-Corbières (frëngjisht: Canton de Lézignan-Corbières) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lézignan-Corbières. Ka sipërfaqe 262.1km2 dhe popullsi 17924 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lézignan-Corbières aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]