Kantoni Belcaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Belcaire
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.579

Kantoni Belcaire (frëngjisht: Canton de Belcaire) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belcaire. Ka sipërfaqe 234.61km2 dhe popullsi 1579 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belcaire aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]