Kantoni Narbonne-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Narbonne-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.043

Kantoni Narbonne-Sud (frëngjisht: Canton de Narbonne-Sud) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Narbonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16043 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Narbonne-Sud aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]