Jump to content

Kantoni La Rochelle-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni La Rochelle-6
kanton

Kantoni La Rochelle-6 (frëngjisht: Canton de La Rochelle-6) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Rochelle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Rochelle-6 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Denis Leroy

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]