Kantoni Montlieu-la-Garde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montlieu-la-Garde
Canton de Montlieu-la-Garde
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Jonzac
Kryeqëndra Montlieu-la-Garde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 218,88 km2
Popullsia 6.443 banorë 2007
Dendësia 29,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1719
Kantoni Montlieu-la-Garde – harta_foto

Kantoni Montlieu-la-Garde (frëngjisht: Canton de Montlieu-la-Garde) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montlieu-la-Garde. Ka sipërfaqe 218.88km2 dhe popullsi 6443 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montlieu-la-Garde aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Thierry Jullien

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]