Kantoni Mirambeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mirambeau
Canton de Mirambeau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Jonzac
Kryeqëndra Mirambeau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 266,86 km2
Popullsia 7.467 banorë 2007
Dendësia 27,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1716
Kantoni Mirambeau – harta_foto

Kantoni Mirambeau (frëngjisht: Canton de Mirambeau) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mirambeau. Ka sipërfaqe 266.86km2 dhe popullsi 7467 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mirambeau aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]