Kantoni Jonzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jonzac
Canton de Jonzac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Jonzac
Kryeqëndra Jonzac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,11 km2
Popullsia 10.259 banorë 2007
Dendësia 59,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1711
Kantoni Jonzac – harta_foto

Kantoni Jonzac (frëngjisht: Canton de Jonzac) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jonzac. Ka sipërfaqe 173.11km2 dhe popullsi 10259 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jonzac aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]