Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis
Canton d'Aigrefeuille-d'Aunis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Rochefort
Kryeqëndra Aigrefeuille-d'Aunis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,57 km2
Popullsia 12.866 banorë 2007
Dendësia 71,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1701
Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis – harta_foto

Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis (frëngjisht: Canton d'Aigrefeuille-d'Aunis) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aigrefeuille-d'Aunis. Ka sipërfaqe 180.57km2 dhe popullsi 12866 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]