Kantoni La Jarrie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Jarrie
Canton de La Jarrie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement La Rochelle
Kryeqëndra La Jarrie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 143,93 km2
Popullsia 22.006 banorë 2008
Dendësia 152,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1710
Kantoni La Jarrie – harta_foto

Kantoni La Jarrie (frëngjisht: Canton de La Jarrie) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Jarrie. Ka sipërfaqe 143.93km2 dhe popullsi 22006 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Jarrie aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]