Kantoni Ars-en-Ré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ars-en-Ré
Canton d'Ars-en-Ré
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement La Rochelle
Kryeqëndra Ars-en-Ré
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 41,76 km2
Popullsia 4.640 banorë 2007
Dendësia 111,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1703
Kantoni Ars-en-Ré – harta_foto

Kantoni Ars-en-Ré (frëngjisht: Canton d'Ars-en-Ré) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ars-en-Ré. Ka sipërfaqe 41.76km2 dhe popullsi 4640 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ars-en-Ré aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]