Kantoni Tonnay-Boutonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tonnay-Boutonne
Canton de Tonnay-Boutonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kryeqëndra Tonnay-Boutonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,69 km2
Popullsia 3.202 banorë 2007
Dendësia 26,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1738
Kantoni Tonnay-Boutonne – harta_foto

Kantoni Tonnay-Boutonne (frëngjisht: Canton de Tonnay-Boutonne) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tonnay-Boutonne. Ka sipërfaqe 121.69km2 dhe popullsi 3202 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tonnay-Boutonne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Rochet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]