Kantoni Royan-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Royan-Est
Canton de Royan-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Rochefort
Kryeqëndra Royan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.347 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1725
Kantoni Royan-Est – harta_foto

Kantoni Royan-Est (frëngjisht: Canton de Royan-Est) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Royan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18347 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Royan-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]