Komuna e Andrejevicës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Komuna e Andrejevicës
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
1.073 banorë
4 banorë/km²
Sipërfaqja 283 km²
Administrata
Shteti Mali i Zi
Qarku
Adresa e kuvendit -
Kodi postal -
Prefiksi telefonik (+382) 087
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar Veselin Bakiç
Partia udhëheqëse


Komuna e Andrejevicës gjindet në lindje të Malit të Zi , në kufi me Shqipërinë. Andrejevica në Shqip Malësia

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së vititi 2011, komuna e Andrejevicës ka pasur 5117 banorë me 1699 ekonomi familjare dhe 3473.[1]

Vendbanimet[redakto | redakto tekstin burimor]


kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

politika[redakto | redakto tekstin burimor]

shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]