Ndryshimi mes inspektimeve të "Sezoni 1952 në Formula Një"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Figura:F1 template.gif|left|50px]] Kampionati botërorë në [[Formula 1]] për vitin 1952 ishte kampionati i 3të i organizuar nga [[FIA]]. Ky kampionati filloi më [[18 Maj]] dhe zgjati gjer më [[7 ShtatorëShtator]] duke përfshirë në vete 8 (tetë) gara kampionale.
 
== Përmbledhje==

Menyja e navigimit