Dallime mes rishikimeve të "Qazim Koculi"

Jump to navigation Jump to search
134 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1)
 
Mustafa Kruja në shënjë mospajtimi ndaj Mëkëmbësit të Mbretit Jacomoni që nuk pranoi të arrestoheshin e të gjykoheshin vrasësit e Qazim Koculit, paraqiti menjëherë dorëheqjen nga posti i kryeministrit<ref>Memishaj E., ''E kaluara nuk mund të analizohet e korrigjohet me mjetet që na la ajo: Rreth shkrimit të Dashnor Kaloçit dhe Fari Shaskës: "Si u persekutua familja e Qazim Koculit"'', 55. - Nr. 177, 27 korrik, 2002, f. 18 - 19.</ref>.
 
== Nderime ==
Qazim Koculi eshtre nderuar nga presidenti i republikes me titullin "Kalores i Urdhrit te Skenderbeut" ne Gusht 2020.
 
== Referimet ==
9

edits

Menyja e lëvizjeve