Svalbard

Coordinates: 78°N 16°E / 78°N 16°E / 78; 16
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

78°N 16°E / 78°N 16°E / 78; 16

Svalbard është një grup ishujsh në Norvegji te Atlantiku Verior dhe Oqeani Arktik.