Domaneku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°22′V 20°31′L / 42.36°V 20.51°L / 42.36; 20.51

Domanek
Damanek
Fshat
noform
Vendndodhja
Domanek is located in Kosova
Domanek
Domanek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 52″ Veri

20° 51′ 12″ Lindje

Domanek është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Damanek.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]