Kafshët fantastikeː ku mund t'i gjejmë ato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fantastic Beasts and Where to Find Them është një libër botuar nga J. K. Rowling nën emrin e Newt Scamander dhe është një libër i "nxjerre" nga libraria e Hoguortsit dhe përbën një përmbledhje dhe një studim të krijesave magjike për të cilat të gjithë studentet duhet të jenë të informuar.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]