Kantoni Bayon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bayon
Canton de Bayon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Lunéville
Kryeqëndra Bayon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,53 km2
Popullsia 12.063 banorë 1999
Dendësia 63,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5405

Kantoni Bayon (frëngjisht: Canton de Bayon) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bayon. Ka sipërfaqe 188.53km2 dhe popullsi 12063 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bayon aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]