Kantoni Colombey-les-Belles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Colombey-les-Belles
Canton de Colombey-les-Belles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Toul
Kryeqëndra Colombey-les-Belles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 298,89 km2
Popullsia 6.954 banorë 1999
Dendësia 23,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5410

Kantoni Colombey-les-Belles (frëngjisht: Canton de Colombey-les-Belles) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Colombey-les-Belles. Ka sipërfaqe 298.89km2 dhe popullsi 6954 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Colombey-les-Belles aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Dinet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]