Kantoni Badonviller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Badonviller
Canton de Badonviller
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Lunéville
Kryeqëndra Badonviller
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121 km2
Popullsia 3.008 banorë 1999
Dendësia 24,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5404
Kantoni Badonviller – harta_foto

Kantoni Badonviller (frëngjisht: Canton de Badonviller) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Badonviller. Ka sipërfaqe 121km2 dhe popullsi 3008 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Badonviller aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Muller

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]