Kantoni Audun-le-Roman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Audun-le-Roman
Canton d'Audun-le-Roman
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Briey
Kryeqëndra Audun-le-Roman
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,4 km2
Popullsia 19.150 banorë 1999
Dendësia 95,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5402

Kantoni Audun-le-Roman (frëngjisht: Canton d'Audun-le-Roman) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Audun-le-Roman. Ka sipërfaqe 201.4km2 dhe popullsi 19150 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Audun-le-Roman aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]