Kantoni Jarville-la-Malgrange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jarville-la-Malgrange
Canton de Jarville-la-Malgrange
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Nancy
Kryeqëndra Jarville-la-Malgrange
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 17,88 km2
Popullsia 25.127 banorë 1999
Dendësia 1.405,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5438

Kantoni Jarville-la-Malgrange (frëngjisht: Canton de Jarville-la-Malgrange) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jarville-la-Malgrange. Ka sipërfaqe 17.88km2 dhe popullsi 25127 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jarville-la-Malgrange aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René Mangin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]