Kantoni Thiaucourt-Regniéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thiaucourt-Regniéville
Canton de Thiaucourt-Regniéville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Toul
Kryeqëndra Thiaucourt-Regniéville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,51 km2
Popullsia 4.337 banorë 1999
Dendësia 23,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5426

Kantoni Thiaucourt-Regniéville (frëngjisht: Canton de Thiaucourt-Regniéville) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thiaucourt-Regniéville. Ka sipërfaqe 188.51km2 dhe popullsi 4337 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thiaucourt-Regniéville aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Olivier Jacquin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]