Kantoni Seichamps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Seichamps
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.993

Kantoni Seichamps (frëngjisht: Canton de Seichamps) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seichamps. Ka sipërfaqe 69.7km2 dhe popullsi 16993 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seichamps aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]