Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Est
Canton de Vandœuvre-lès-Nancy-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Nancy
Kryeqëndra Vandœuvre-lès-Nancy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 32.048 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5436

Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Est (frëngjisht: Canton de Vandœuvre-lès-Nancy-Est) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vandœuvre-lès-Nancy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32048 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Stéphane Hablot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]