Jump to content

Kantoni Nancy-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Nancy-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej103.605

Kantoni Nancy-Est (frëngjisht: Canton de Nancy-Est) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nancy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 103605 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nancy-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Dominique Olivier

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]