Kantoni Pont-à-Mousson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pont-à-Mousson
Canton de Pont-à-Mousson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Nancy
Kryeqëndra Pont-à-Mousson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 129,9 km2
Popullsia 19.875 banorë 1999
Dendësia 153 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5424

Kantoni Pont-à-Mousson (frëngjisht: Canton de Pont-à-Mousson) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-à-Mousson. Ka sipërfaqe 129.9km2 dhe popullsi 19875 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-à-Mousson aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Noël Guérard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]