Kantoni Conflans-en-Jarnisy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Conflans-en-Jarnisy
Canton de Conflans-en-Jarnisy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Briey
Kryeqëndra Conflans-en-Jarnisy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 231,05 km2
Popullsia 18.369 banorë 1999
Dendësia 79,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5411

Kantoni Conflans-en-Jarnisy (frëngjisht: Canton de Conflans-en-Jarnisy) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Conflans-en-Jarnisy. Ka sipërfaqe 231.05km2 dhe popullsi 18369 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Conflans-en-Jarnisy aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]