Kantoni Cirey-sur-Vezouze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cirey-sur-Vezouze
Canton de Cirey-sur-Vezouze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Lunéville
Kryeqëndra Cirey-sur-Vezouze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 98,65 km2
Popullsia 3.469 banorë 1999
Dendësia 35,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5409

Kantoni Cirey-sur-Vezouze (frëngjisht: Canton de Cirey-sur-Vezouze) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cirey-sur-Vezouze. Ka sipërfaqe 98.65km2 dhe popullsi 3469 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cirey-sur-Vezouze aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]