Kantoni Nancy-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nancy-Sud
Canton de Nancy-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Nancy
Kryeqëndra Nancy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 103.605 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5422

Kantoni Nancy-Sud (frëngjisht: Canton de Nancy-Sud) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nancy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 103605 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nancy-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Nicole Creusot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]