Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Ouest
kanton

Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Ouest (frëngjisht: Canton de Vandœuvre-lès-Nancy-Ouest) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vandœuvre-lès-Nancy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vandœuvre-lès-Nancy-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Marc Saint-Denis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]