Kantoni Mont-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mont-Saint-Martin
Canton de Mont-Saint-Martin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Briey
Kryeqëndra Mont-Saint-Martin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 59,45 km2
Popullsia 20.618 banorë 1999
Dendësia 346,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5432

Kantoni Mont-Saint-Martin (frëngjisht: Canton de Mont-Saint-Martin) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mont-Saint-Martin. Ka sipërfaqe 59.45km2 dhe popullsi 20618 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mont-Saint-Martin aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Serge De Carli

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]