Jump to content

Kantoni Nancy-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Nancy-Ouest
kanton

Kantoni Nancy-Ouest (frëngjisht: Canton de Nancy-Ouest) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nancy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nancy-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Sylvie Mayeux

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]