Kantoni Baccarat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baccarat
Canton de Baccarat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Lunéville
Kryeqëndra Baccarat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 185,45 km2
Popullsia 10.592 banorë 1999
Dendësia 57,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5403

Kantoni Baccarat (frëngjisht: Canton de Baccarat) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baccarat. Ka sipërfaqe 185.45km2 dhe popullsi 10592 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baccarat aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Rose-Marie Falque

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]