Kantoni Lunéville-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lunéville-Nord
Canton de Lunéville-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Arrondissement Lunéville
Kryeqëndra Lunéville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.000 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5417

Kantoni Lunéville-Nord (frëngjisht: Canton de Lunéville-Nord) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lunéville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16000 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lunéville-Nord aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Grégory Grandjean

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]