Kantoni Besse-sur-Issole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Besse-sur-Issole
Canton de Besse-sur-Issole
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d’Azur
Departamenti Var
Arrondissement Brignoles
Kryeqëndra Besse-sur-Issole
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,65 km2
Popullsia 13.848 banorë 2006
Dendësia 68,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8304
Kantoni Besse-sur-Issole – harta_foto

Kantoni Besse-sur-Issole (frëngjisht: Canton de Besse-sur-Issole) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d’AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Besse-sur-Issole. Ka sipërfaqe 201.65km2 dhe popullsi 13848 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Besse-sur-Issole aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Paul Denis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]