Kantoni Saint-Mandrier-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Mandrier-sur-Mer
Canton de Saint-Mandrier-sur-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Saint-Mandrier-sur-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 27,29 km2
Popullsia 28.900 banorë 2006
Dendësia 1.059 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8338
Kantoni Saint-Mandrier-sur-Mer – harta_foto

Kantoni Saint-Mandrier-sur-Mer (frëngjisht: Canton de Saint-Mandrier-sur-Mer) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Mandrier-sur-Mer. Ka sipërfaqe 27.29km2 dhe popullsi 28900 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Mandrier-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gilles Vincent

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]