Kantoni Six-Fours-les-Plages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Six-Fours-les-Plages
Canton de Six-Fours-les-Plages
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Six-Fours-les-Plages
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 26,58 km2
Popullsia 34.325 banorë 2006
Dendësia 1.291,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8340
Kantoni Six-Fours-les-Plages – harta_foto

Kantoni Six-Fours-les-Plages (frëngjisht: Canton de Six-Fours-les-Plages) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Six-Fours-les-Plages. Ka sipërfaqe 26.58km2 dhe popullsi 34325 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Six-Fours-les-Plages aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Joseph Mulé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]