Jump to content

Kantoni Toulon-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Toulon-3
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.864

Kantoni Toulon-3 (frëngjisht: Canton de Toulon-3) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27864 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulon-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]