Kantoni Saint-Raphaël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Raphaël
Canton de Saint-Raphaël
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Draguignan
Kryeqëndra Saint-Raphaël
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 89,59 km2
Popullsia 33.804 banorë 2006
Dendësia 377,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8339
Kantoni Saint-Raphaël – harta_foto

Kantoni Saint-Raphaël (frëngjisht: Canton de Saint-Raphaël) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Raphaël. Ka sipërfaqe 89.59km2 dhe popullsi 33804 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Raphaël aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Mme Françoise Dumont

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]