Kantoni Comps-sur-Artuby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Comps-sur-Artuby
Canton de Comps-sur-Artuby
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Draguignan
Kryeqëndra Comps-sur-Artuby
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 257,1 km2
Popullsia 1.294 banorë 2006
Dendësia 5,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8308
Kantoni Comps-sur-Artuby – harta_foto

Kantoni Comps-sur-Artuby (frëngjisht: Canton de Comps-sur-Artuby) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Comps-sur-Artuby. Ka sipërfaqe 257.1km2 dhe popullsi 1294 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Comps-sur-Artuby aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Raymonde Carletti

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]