Kantoni Barjols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Barjols
Canton de Barjols
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d’Azur
Departamenti Var
Arrondissement Brignoles
Kryeqëndra Barjols
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 286,9 km2
Popullsia 10.357 banorë 2006
Dendësia 36,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8302
Kantoni Barjols – harta_foto

Kantoni Barjols (frëngjisht: Canton de Barjols) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d’AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Barjols. Ka sipërfaqe 286.9km2 dhe popullsi 10357 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Barjols aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Partage

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]